A Coca‑Cola Testébresztő program pályázatát idén is nagy érdeklődés kísérte, közel százan küldték be jelentkezésüket. A Testébresztő díjra tornatanárok, edzők és sportszervezők jelentkezhettek, akik saját helyi közösségük szintjén kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a szabadidősport területén mozgásra ösztönözve környezetüket. A szakmai zsűri Pálos Attilát választotta, a közönség szavazatainak köszönhetően pedig Háger-Jenei Krisztina lett az év Testébresztője.

A Coca‑Cola Testébresztő Díj célja, hogy elismerjük azokat az embereket, akik helyi szinten sokat tesznek a közösségek építéséért, valamint népszerűsítik a kiegyensúlyozott életmódot és a különböző szabadidősportokat. A pályázat keretében nyújtott támogatás segítségével lehetőség nyílik tovább erősíteni a mozgásra ösztönzést, beszerezni sporteszközöket és felszereléseket, finanszírozni különböző sportprogramokat, vagy sportközpontot felújítani.

„A beérkezett pályázatok száma azt mutatja, hogy a közösségek nagy szerepet játszanak a mozgás és az aktív életmód népszerűsítésében. A közönségdíjasunk 891 érvényes szavazattal nyert az összesen leadott 2540 szavazatból. A közösségek építése és támogatása a Coca‑Cola HBC Magyarország társadalmi felelősségvállalási stratégiájának szerves része, ezért hoztuk létre a Testébresztő Díjat." Tóth Valentin, a Coca‑Cola HBC Magyarország kommunikációs igazgatója

A zsűri döntése alapján 2016 Testébresztője Pálos Attila lett. Az okleveles szakedző a VitaKid sportegyesület elnökeként azon dolgozik, hogy az élsportban részt nem vevő gyerekeknek is lehetőséget nyújtsanak az rendszeres mozgásra. Ez egy olyan közösség, ahol azoknak a túlsúlyos gyerekeknek sem ciki sportolni, akik ma már majdnem annyian vannak, mint az átlagos testsúlyúak és a soványak.

Pálos Attila

A közönségdíjat Háger-Jenei Krisztina nyerte. Az aerobik sportedző Salgótarján és környékének lakóit mozgatja meg, elsősorban prevenciós, betegségmegelőzési céllal. Gyerekek, nyugdíjasok, sőt, rendőrségi dolgozók is járnak óráira: népszerűségét mi sem jelzi jobban, mint hogy 891 szavazattal nyerte meg a közönségdíjat. A nyereményből tervei szerint sporteszközöket vásárol, és csapatépítő aerobik tábort szervez. A győztesek 500 ezer forintos nyereményüket közösségük megmozgatására fordítják.

Háger-Jenei Krisztina
„Hatalmas elismerésként éltem meg, amikor tavaly nekem ítélte oda a zsűri a Testébresztő Díjat. Szívből gratulálok az idei győzteseknek és azt kívánom nekik, hogy legalább annyi pozitív élményben legyen részük, mint nekem volt.” Kádár-Papp Nóra, Testébresztő nagykövet, a tavalyi év zsűri nyertese

A Testébresztő programot a Coca‑Cola Magyarország 2005-ben indította azzal a céllal, hogy minél több embernek biztosítson lehetőséget arra, hogy különféle szabadidősport rendezvényeken mozoghasson, különböző sportokat kipróbálhasson, így kiegyensúlyozottabban éljen. A program keretében sportolási lehetőségeket nyújtó szabadidősport rendezvényeket támogatnak országosan, ahol minden érdeklődő megfelelő sportot, mozgásformát, távot találhat magának.

A Coca‑Cola Testébresztő Díjat, melyet 2015-ben alapítottak, azok a hazai edzők, testnevelő tanárok vagy sportszakemberek érdemelhetik ki, akik sokakat motiválnak rendszeres mozgásra a mindennapokban. Az idei, rekordszámú pályázat közül szakértő zsűri választott ki egy abszolút nyertest és öt döntőst. A döntősök közül a legtöbb szavazatot gyűjtő versenyző, valamint az abszolút nyertes lett az Év Testébresztője.